top of page
  • Ceragem.pl

Zdrowy kręgosłup – zdrowe serce

Kręgosłup jest najważniejszą częścią naszego ciała. Jest częścią centralnego układu nerwowego, z którego rozchodzi się układ obwodowy dostarczający informacje do całego ciała.  To zespół wzajemnie ze sobą współpracujących nerwów, kręgów, wiązadeł, mięśni. Każdy segment kręgosłupa ma swoje odzwierciedlenie w narządach wewnętrznych oraz odpowiadających im mięśniach. Wielu chorób i dolegliwości nie kojarzymy na co dzień z mniejszymi lub większymi zwyrodnieniami kręgosłupa co jak się okazuje jest błędem. Zdrowy kręgosłup – to zdrowe ciało.

Polska niechlubnie przoduje w statystykach śmiertelności w Europie.. Coraz większa liczba osób w naszym kraju cierpi na schorzenia układu krążenia, nowotwory, cukrzycę czy osteoporozę, należące do grupy tzw. chorób cywilizacyjnych. Najpoważniejszy problem to choroby układu krążenia. W Polsce na choroby układu krążenia umiera prawie dwa razy więcej osób niż w pozostałych krajach Unii Europejskiej. Co roku na zawał serca zapada ponad 100 tysięcy osób. Na nadciśnienie tętnicze cierpi 30% dorosłych Polaków!Na co dzień nie zastanawiamy się nad naszym sercem, układem krążenia. Do czasu gdy coś zaczyna w naszym organizmie szwankować…

Zadanie, jakie postawiła natura przed układem krążenia, sprowadza się do takich czynności, jak doprowadzenie tlenu i substancji odżywczych do wszystkich narządów i tkanek organizmu, odprowadzenie zaś dwutlenku węgla, produktów przemiany materii, a także utrzymanie stałej ciepłoty ciała. Sprawne działanie układu krążenia uzależnione jest przede wszystkim od bezbłędnej pracy serca wytwarzającego odpo­wiednie ciśnienie i rozprowadzającego krew do wszystkich zakątków organizmu. Jednakże bez prawidłowo funkcjonu­jących naczyń tętniczych zaburzone będzie rozprowadzanie krwi zawierającej pożywienie i tlen dla komórek.

 Najczęstsze problemy zdrowotne spowodowane nieprawidłowa pracą układu krążenia.


Jedną z najważniejszych chorób układu krążenia i jedną z najczęstszych chorób przewlekłych jest nadciśnienie tętnicze.  Po 65. roku życia występuje u około 50% osób w polskiej populacji. Jest więc chorobą społeczną. Nadciśnienie jest bardzo podstępną chorobą. Właściwie nie daje żadnych dolegliwości (rzadko bóle czy zawroty głowy, wyjątkowo zaburzenia widzenia). Niestety - powikłania nadciśnienia pod postacią choroby wieńcowej (łącznie z zawałem mięśnia sercowego), udaru mózgu czy niewydolności serca są bardzo poważne i nierzadko kończą się zgonem.


Bardzo rozpowszechnioną jest choroba wieńcowa. Jedną z jej postaci (najbardziej zaawansowaną) jest zawał mięśnia sercowego. Przyczyną choroby wieńcowej, zwanej również chorobą niedokrwienną serca, jest zatykanie tętnic wieńcowych przez blaszki miażdżycowe. Do serca dochodzi wtedy mniej krwi (i tlenu), pojawiają się dolegliwości (ból i duszność), komórki zaczynają gorzej pracować. Przy całkowitym odcięciu krwi (zawał) występuje martwica.


Ból wieńcowy ma swoje charakterystyczne cechy: pojawia się za mostkiem; pacjent ma uczucie gniecenia i duszności, czasem palenia; ból promieniuje do szczęki, żuchwy, do ramion (najczęściej lewego); pojawia się po wysiłku czy stresie, a ustępuje w spoczynku i (co ważne) po zażyciu nitrogliceryny. Jeśli spotęgujemy te wszystkie cechy i dodamy lęk, poty i nieustępowanie bólu mimo podawania nitrogliceryny, to otrzymamy obraz bólu w zawale.Zawał serca i choroba wieńcowa są najczęstszą przyczyną zgonów w Polsce. Co roku zapada na niego około 100 tys. osób (głównie mężczyzn); 40% spośród tych osób umiera w ciągu roku.Kolejną grupą chorób są wady serca. Najczęściej dotyczą one zastawek. Zastawki są niezbędne do prawidłowego ukierunkowania przepływu krwi w sercu. Przy ich nieprawidłowościach pojawiają się problemy: niektóre jamy serca są bardziej obciążane niż zazwyczaj i przerastają albo rozszerzają się. Wady mogą być wrodzone lub nabyte. Te ostatnie są częstsze i dotyczą przede wszystkim zastawki dwudzielnej (mitralnej), oddzielającej lewy przedsionek od lewej komory. Najczęściej powstają w wyniku nierozpoznanej lub niedostatecznie leczonej choroby reumatycznej. Szczególnie ważnym czynnikiem w leczeniu zaburzeń ukła­du krążenia jest uregulowanie wypróżnień.


Jak się okazuje znakomitym i najprostszym, nieinwazyjnym i nie wymagającym sposobem na uregulowanie wypróżnień, ustabilizowanie ciśnienia, wspomożenie pracy serca i innych organów,  potwierdzonym przez tysiące użytkowników, są masaże na łóżku leczniczym CERAGEM.CERAGEM jest Automatycznym Urządzeniem Leczniczym do termalnego masażu kręgosłupa, które łączy w sobie konwencjonalne metody leczenia takie jak: masaż, ucisk, chiropraktyka, promieniowanie podczerwone - termoterapia. Jest to produkt, który w miarę przesuwania się wewnętrznych projektorów zbudowanych z nefrytów wzdłuż tułowia, powoduje odblokowanie uciskanych nerwów poprzez pracę nad mięśniami utrzymującymi kręgosłup użytkownika. Rozluźnia mięśnie skupione wokół kręgosłupa, wpływa pozytywnie na krążenie krwi i ogólnie działa relaksująco i odprężająco na nasz organizm. Regularne zabiegi na łóżku Ceragem wzmacniają również odporność. Aktywują  organizm do walki  z  katarem, grypą, osłabieniem, przeziębieniem i innymi chorobami cywilizacyjnymi.

1 wyświetlenie

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page